Citronový koláč z mléčné rýže

04.04.2013 21:57

125g kulatozrnné rýže

Citronová šťáva a kúra ze 2 citrónů

200g krup. cukru

4ks žloutků

150g hl. mouky

100g másla

1špetka soli

moučkový cukr na posypání okrajů

 

Rýži zalijte studenou vodou a nechte 12 hodin bobtnat. Vsypte do cedníku a propláchněte studenou vodou. Rýži dejte vařit asi na 45 minut do 400 ml vody se 60 g cukru a citronovou kůrou na velmi mírný plamen. Poté kůru vyjměte (neuděláte-li, kůra se přichýtí k rýži a a bude se těžko aranžovat navrh koláče) a rýži nechte vychladnout. V misce ušlehejte tři žloutky s 90 g cukru do pěny. Vmíchejte do rýže spolu s citronovou šťávou (pokud možno bez pecek). Z mouky, másla, zbylého cukru (50g), soli a jednoho žloutku připravte křehké těsto a dejte zabalené do fólie na hodinu do chladu.

Troubu předehřejte na 180 °C. Těsto ještě jednou prohněťte a mezi dvěma fóliemi rozválejte. Vyložte jím formu o průměru 32 cm i s okraji, které dobře vymačkejte. Navrch položte kruh z pečicího papíru, vsypte suché fazole nebo keramické korálky na zatížení a pět minut předpečte, až těsto zezlátne. Na těsto rozestřete rýži promíchanou se žloutky. Pečte ještě 20 minut. Ozdobte tenkými proužky kůry a okraje pocukrujte.

 

UPOZORNĚNÍ:

Tento recept je časově náročný, není vhodný pro pohoštění neohlášených návštěv. Bude-li mít ale tu trpělivost a čas, je to opravdu mňamka.